Proběhlé akce

- 50. výročí založení Folklorního souboru Drahan Blansko

Zveme všechny příznivce folkloru na slavnostní představení k 50. výročí založení Folklorního souboru Drahan Blansko. A samozřejmě k 45. výročí založení Folklorního souboru Drahánek Blansko. V sobotu 18. května 2024 v 17.00 hodin vystoupí současní, bývalí i zakládající členové souboru spolu s Cimbálovou muzikou Drahan Blansko.   Chci vědět více »

- Slavnostní koncert k 55. výročí působení paní Miluše Jeřábkové ve školství

Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní koncert u příležitosti 55. výročí působení paní Miluše Jeřábkové v uměleckém školství. V pátek 15. března v 17.00 hodin, Dělnický dům Blansko sál S1. Také bychom Vás požádali, pokud narazíte na někoho z řad známých či bývalých studentů paní Jeřábkové, abyste informaci o této akci předali a sdíleli dále.   Chci vědět více »

- Živý Betlém

Folklorní soubor Drahánek se zúčastní jako každý rok Živého Betlému v blanenském zámku. Chci vědět více »

- Než stromek zazáří

Předvánoční vystoupení tanečního boru školy Chci vědět více »

- Mikulášské odpoledne

Vážení rodiče, milé děti, zveme vás na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU od Soukromé ZUŠ Blansko. Pro děti jsou připraveny dárky v podobě krátkého hudebního vystoupení, tvořivých dílen s čerty a anděly (malování na obličej, tvoření vánočních ozdob, taneční čertí kreace). Na závěr přijde Mikuláš a hodným dětem rozdá za odměnu sladké balíčky. Pondělí 4. prosince 2023 v […] Chci vědět více »

- Lidová krojová Pouť na Zelené hoře

Program Lidové krojové pouti na Zelené hoře. 9–10 hod.: Sraz účastníků v areálu Zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou II., kde budou připraveny šatny pro krojované účastníky 10 hod.: Klášterní kostel Nanebevzetí P. Marie – Bazilika Minor. Přivítání a zahájení pouti. 10:30 hod.: Poutní průvod na Zelenou horu za doprovodu dechové hudby z Nového Veselí […] Chci vědět více »

- Bramborobraní v Třebíči

V sobotu 23.9.2023 se náš Folklorní soubor Drahan Blansko již po několikáté zúčastní Třebíčského Bramborobraní, což je podzimní kulturní festival, konaný od roku 1998 v Třebíčí. Jeho náplní je folklor a hosty jsou folklorní soubory z Vysočiny a okolí.   Chci vědět více »

- Mezinárodní folklorní festival Is Pariglias 2023

Folklorní soubor Drahan Blansko s Cimbálovou muzikou Drahan se letos na přelomu července a srpna zúčastní mezinárodního folklorního festivalu na Sardínii Is Pariglias 2023   Chci vědět více »